TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Nederland heeft een schreeuwend gebrek aan woningen, en dat is niet voor het eerst. Door de schade van de Tweede Wereldoorlog was er ook in 1945 een groot huizentekort. Van Krot tot Vinex: 100 jaar wonen vertelt dat de nood zo hoog was dat de overheid mensen kon verplichten om woningzoekenden in huis te nemen.
Nederland ging bouwen als nooit tevoren, ook in de hoogte. Onder minister Pieter Bogaers groeide het aantal opgeleverde woningen halverwege de jaren 60 tot 100.000 per jaar, maar de wijken en portiekflats uit deze periode brachten nieuwe problemen met zich mee.
Presentatrice Mariëlle Tweebeeke is deze week in de Zwolse wijk Dieze, waar in 1962 de miljoenste naoorlogse woning werd opgeleverd. Met de bewoners van toen staat ze stil bij dat moment.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Heel Holland bakt, vtwonen weer verliefd op je huis, The First Wives Club
12:35Sinterklaas aangekomen op Texel ondanks weersomstandigheden en 'zeemonster'
10:03Spoiler: verbijstering bij eerste onthullingen The Masked Singer
09:28De TV van gisteren: Sinterklaasjournaal scoort torenhoog, kijkers genieten van The Masked Singer
06:47Vanavond op TV: Sport - Schaatsen: Wereldbeker in Salt Lake City, The tribute: Battle of the bands, Dodgeball: A True Underdog Story