TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na de paella en de panne van Jan en Willy rijdt het gezelschap in We Zijn Er Bijna deze aflevering verder zuidwaarts door het Spaanse binnenland naar de streek Andalusië. De steden Córdoba en Sevilla staan op het programma.
Vervolgens strijken de campers en caravans neer op een camping bij het minder bekende plaatsje El Rocío, een dorp met stoffige wegen zonder klinkers of asfalt. Ze blijven hier vier dagen en zo hebben de echtparen alle tijd om het dorpje te bekijken. Jaarlijks tussen Hemelvaart en Pinksteren wordt El Rocío voor een religieuze bedevaart bezocht door mensen van heinde en ver: gezinnen in huifkarren, mannen op paarden en vrouwen in fleurige flamencojurken. Een groep jongeren houdt met hun muziek en dans de kampeerders behoorlijk uit hun slaap.
El Rocío telt slechts tweeduizend inwoners, maar met Pinksteren ondergaat het dorp een metamorfose. Het wordt dan even de op twee na grootste stad van Spanje, met een bedevaart ter ere van Onze Lieve Vrouw van El Rocío. Haar afbeelding, een klein houten beeldje, staat in een kerkje uit 1964. De bedevaartstocht duurt negen dagen, van Hemelvaart tot en met Pinksteren en gaat door het nationaal park Doñana. De plaatselijke overheid heeft er elk jaar een flinke klus aan om de toestroom van alle mensen, paarden, huifkarren, auto's en motoren door de beschermde natuur in goede banen te leiden.
Vanavond op TV: Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg, Ewout:, The Dark Knight Rises
19:39Familie Meiland ook dit jaar te zien met een kerstspecial
15:18Tsjechië doet niet mee aan het Songfestival maar om een andere reden dan je denkt
13:56Dit is waarom er op 8 oktober geen aflevering van De Slimste Mens te zien is
11:38Schema en uitslagen PDC WK Darts 2027