TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In de Nederlandse pensioenpot zit een slordige 1800 miljard euro. Dit geld staat niet op een spaarrekening, maar wordt belegd, zodat pensioengerechtigden gegarandeerd zijn van een comfortabele oude dag.
In de praktijk gaan de opbrengsten van die beleggingen echter ook naar heel andere zaken, weet Cees Grimbergen. Al ruim tien jaar doet de journalist in Zwarte Zwanen kritisch onderzoek naar misstanden in de pensioenwereld.
Deze nieuwe editie legt onder meer het beheer van het Havenpensioenfonds onder de loep. Geld dat had kunnen dienen voor de indexering van de pensioenen van havenarbeiders blijkt naar de kunstensector te zijn gegaan. Ook bekijkt Grimbergen de tekortkomingen van het nieuwe pensioenstelsel en de rol van pensioenfondsen in de woningcrisis.
Deze aflevering van Zwarte Zwanen is op woensdag 23 april 2025 om 20:30 uur te zien op NPO 2.
Soy Kroon bezoekt festivals voor tv-special De Opening: 'Liefde voor cultuur'
08:04Johan Derksen moest hond Cuby laten inslapen: 'Hij was op'
07:40Dyantha Brooks verlengt SBS-contact met drie jaar: 'Enorm blij met het vertrouwen'
07:26Johnny de Mol zwaait af bij De oranjezomer: 'Hélène was er altijd als ik er doorheen zat'
07:21Dit zijn de winnaars van Het blok 2025: 'Spannend!'