TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de Nederlandse pensioenpot zit een slordige 1800 miljard euro. Dit geld staat niet op een spaarrekening, maar wordt belegd, zodat pensioengerechtigden gegarandeerd zijn van een comfortabele oude dag.
In de praktijk gaan de opbrengsten van die beleggingen echter ook naar heel andere zaken, weet Cees Grimbergen. Al ruim tien jaar doet de journalist in Zwarte Zwanen kritisch onderzoek naar misstanden in de pensioenwereld.
Deze nieuwe editie legt onder meer het beheer van het Havenpensioenfonds onder de loep. Geld dat had kunnen dienen voor de indexering van de pensioenen van havenarbeiders blijkt naar de kunstensector te zijn gegaan. Ook bekijkt Grimbergen de tekortkomingen van het nieuwe pensioenstelsel en de rol van pensioenfondsen in de woningcrisis.
Deze aflevering van Zwarte Zwanen is op woensdag 23 april 2025 om 20:30 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Zo kijkt Marlijn Weerdenburg terug op eerste week We Zijn er Bijna!
09:34Hoe gaat het nu met Ferry Doedens?
09:06The Tribute: Battle of the Bands keert terug, doen alle juryleden weer mee?
08:14De TV van gisteren: kritiek op Eén Tegen 100 zwelt aan en kijkers lopen weg
12:47Even Tot Hier: speciaal 'ukulele-lied' over het Eurovisie Songfestival (video)