TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Tientallen zelfstandige muziekscholen gingen zo’n tien jaar geleden noodgedwongen dicht vanwege bezuinigingen. De gemeenten kregen minder geld uit Den Haag, waarna de lokale muziekscholen het kind van de rekening werden. Het leidde tot veel kritiek: muziekonderwijs moest voor iedereen toegankelijk zijn, nu werd het een privéhobby voor de rijken. De gevolgen kwamen later aan het licht: minder kinderen bespelen een instrument, de vijver waaruit conservatoria en orkesten vissen droogt op.
Zembla onderzoekt de toekomst van de muziek in Nederland. De sector mist waardering vanuit de politiek en de opmerking van minister De Jonge tijdens een coronadebat zette opnieuw kwaad bloed: "Je hoeft niet naar het theater, je kunt ook thuis gewoon een dvd'tje aanzetten."
Dit fragment van De Bondgenoten houdt nu al de gemoederen bezig
13:42De Bondgenoten verrast met nieuwe twist: 'Vijfde dier op de loer'
13:27Dit programma vervangt Wie Is de Mol? na de finale
12:54Dit is waarom Even tot Hier op zaterdag 16 mei 2026 niet te zien is
10:50Mart Hoogkamer hoopt dat er een De Bondgenoten VIPS komt zodat hij mee kan doen: 'Ik vind het zo'n spraakmakend programma'