TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
De jonge Nikolas (Henry Lawfull) woont met zijn vader (Michiel Huisman) in Finland. Ze zijn arm, hongerig en wanhopig. Als de koning zijn onderdanen opdraagt om op zoek te gaan naar hoop, probeert Nikolas' vader het land van de elfen te vinden. De jongen zelf blijft achter bij zijn nare tante, maar als hij een ontdekking doet reist Nikolas samen met zijn pratende muis Miika zijn vader achterna.
Voor volwassen kijkers zijn de rollen van bekende acteurs als Maggie Smith, Sally Hawkins, Jim Broadbent en Michiel Huisman niet genoeg om de aandacht erbij te houden. Kinderen malen niet om deze filmsterren, maar zullen vast genieten van de schitterende digitaal geanimeerde dieren in de film: een beer, rendier en natuurlijk muis Miika. Was er aan het verhaal maar evenveel aandacht besteed, want dat is één grote hoop bij elkaar gegraaide sprookjeselementen, kerstclichés en onzin waar je kinderen eigenlijk niet mee moet plagen.
Met uitzondering van Jim Broadbent in de rol van koning lijkt de cast niet echt warm te lopen voor de film. Zelfs Stephen Merchant als de stem van Miika klinkt wat ongemotiveerd. De kinderfilm is gebaseerd op het gelijknamige boek van Matt Haig, die ook het vervolg 'The Girl Who Saved Christmas' schreef. Het zou dus zomaar kunnen dat dat verhaal volgend jaar aan de beurt is.
Jim Broadbent in een komische rol als de koning
2½ sterren uit 5
Skippen
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
De Bondgenoten weten het zeker: Nederland gaat winnen
14:25Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie