TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De Japanse Miho Takagi schaatste een jaar geleden een wereldrecord (1.49,83). Ze heeft concurrentie van thuisfavoriet Brittany Bowe, de Russische Jekaterina Sjichova en de Nederlanders Ireen Wüst en Antoinette de Jong. Bij de mannen zijn er twee uitgesproken favorieten: onze landgenoten Thomas Krol en Kjeld Nuis domineren de afgelopen twee jaar deze afstand. De enige schaatser die een bedreiging lijkt te vormen is de Rus Denis Joeskov. De vraag is vooral of er een wereldrecord wordt gereden. Nuis schaatste vorig naar 1.40,17 en wil net als Krol dolgraag de magische grens van 1 minuut en 40 seconden doorbreken.
De afsluiting van het WK is de massastart bij de mannen en vrouwen. Dit onderdeel staat sinds 2015 op het programma, maar spreekt nog altijd niet echt tot de verbeelding. Wie weet bijvoorbeeld nog welke schaatsers er op dit onderdeel olympisch kampioen werden in 2018? (Antwoord: Lee Seung-hoon en Nana Takagi). Er worden zestien ronden gereden (ongeveer 6 kilometer lang) en meestal eindigt de race in een massasprint. Nederland kent één uitgesproken favoriet: bij de vrouwen is dat titelverdedigster en tweevoudig wereldkampioene Irene Schouten. Marathonrijder Arjan Stroetinga is kanshebber bij de mannen.
Wil je weten wie wanneer op de snelste ijsbaan ter wereld staat? Wij hebben het voor je op een rijtje gezet. Lees het hier!
Partnerbijdrage
Dit programma vervangt De Oranjezondag op SBS6
08:17De TV van gisteren: 'Nodig Sylvana Simons niet meer uit in een talkshow'
06:47Vanavond op TV: Nationale viering Amsterdam 750 jaar, Kees van der Spek ontmaskert, Gladiator
11:29De TV van gisteren: Oh, wat een jaar niet opgewassen tegen special Beste zangers
09:52Pauline Wingelaar twijfelt over vervolg op Echte Gooische moeders: ‘Moeten wel wat te vertellen hebben’