TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De befaamde onderzoeker Dr. Will Caster (Johnny Depp) is al jaren gelukkig getrouwd met zijn collega-wetenschapper Evelyn (Rebecca Hall). Will is een expert in kunstmatige intelligentie. Hij doet onderzoek naar een machine die alle kennis van de wereld combineert met de menselijke emoties.
Niet iedereen is blij met die experimenten. Wat heet: anti-technologische extremisten plegen een aanslag op hem.
Will overleeft de kogelregen, maar raakt wel zwaargewond. Hij heeft niet lang meer te leven.
Daarom besluiten Evelyn en Wills beste vriend Max (Paul Bettany) om Wills bewustzijn te uploaden in zijn eigen machine.
Het is de enige manier waarop Evelyn haar geliefde bij zich kan houden, maar ze heeft wel haar twijfels. Ze is bang dat Wills geest de machine te sterk maakt.
Die vrees wordt in Transcendence werkelijkheid: Wills honger naar kennis verandert in een grenzeloze machtswellust. Kunnen Evelyn en Max hem nog stoppen?
Transcendence werd niet het grote succes waar de makers op hadden gehoopt. Hoofdrolspeler Johnny Depp zit daar niet zo mee.
“Het is heel bevredigend om op het punt te belanden dat het je geen fuck meer kan schelen," zei de acteur in een interview.
"Vroeger was ik heel toegewijd aan m’n werk. Op een gegeven moment geef je zo veel om je werk dat het een belemmering wordt."
"Daarna komt er een punt dat je zoveel om je werk geeft dat het je geen fuck meer kan schelen wat andere mensen ervan vinden. Dat is heel bevrijdend", vertelde Depp aan Details Magazine.
Douwe Bob eerste gast in nieuw seizoen Eva na bijzondere zomer
08:50De TV van gisteren: De Bauers domineren primetime op eerste vrijdag van nieuw tv-seizoen
08:26Estavana Polman onthult bij Vandaag inside geslacht van haar tweede kindje: 'Maar alleen als jullie lief zijn'
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, Make up your mind, Paul Blart: Mall Cop
16:40Jacobien uit Daar Gaan Ze Weer doet een boekje open na breuk met Arjen