TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Dance is al jaren het belangrijkste muzikale exportproduct van Nederland. Dj's als Tiësto, Hardwell, Afrojack en natuurlijk Armin van Buuren zijn al jaren internationale megasterren. Dat hadden weinig muziekkenners eind jaren 80 verwacht, blijkt uit het eerste deel van het drieluik 30 jaar Dutch dance.
In deze herhaling komen de Nederlandse grondleggers van de muziekstroming aan het woord. Pioniers als Eddy de Clerq en Joost van Bellen dissen anekdotes op uit de beginjaren van de dance. Er is archiefmateriaal van feesten in legendarische clubs als iT en RoXY (Amsterdam) en Parkzicht en Blue Tiek (Rotterdam) en ook de veelal illegale ravefeesten komen aan bod. Tot slot is er ook aandacht voor het xtc-gebruik en de eerste grote dancehits in Nederland.
We moesten er een jaar geduld voor hebben, maar nu kunnen we dan eindelijk genieten van de nieuwe reeks Haantjes op Netflix.
Milan van Waardenburg kijkt positief terug op The Passion: 'Ik herkende mijn eigen zachte kant'
10:00Chris Zegers deelt zijn tv-tips: 'The White Lotus was smullen'
09:58KRO-NCRV komt met tiendelige reportageserie over verloskundigen
09:38Zo loopt het Married at First Sight-avontuur af voor Linda en Cindy
08:58Terugkijken: de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival 2026