Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Van zaterdag 4 juli t/m zondag 26 juli 2026 kun je weer genieten van de Tour de France. Wij houden je op deze pagina op de hoogte van alle etappes en het laatste nieuws.
Amusement
Deze zonnige zaterdag deed Nederland wederom alleen de televisie aan voor sport, en dan met name voetbal. De WK-wedstrijd Noorwegen-Engeland werd uitstekend bekeken, een stuk beter dan De Avondetappe.
Sport
In de Tour de France leggen de renners tussen Malemort en Ussel 186 kilometer af. Het is de hele dag heuvel op, heuvel af. Een buitenkansje voor de mannen die zin hebben in een avontuur. Dikke kans dat er een groepje naar de finish rijdt.
Video
Leontien van Moorsel werd in De oranjezomer gevraagd te reageren op de uitspraken van Chris Woerts over de Tour de France. Volgens de sportmarketeer is nu al duidelijk wie de wielerronde gaat winnen, maar van die wijsheid wil oud-renster Van Moorsel niets weten.
De 180 kilometer lange etappe van Périgueux naar Bergerac in de Tour de France is vlak en eindigt waarschijnlijk in een massasprint. Onderweg is er voor de kijkers genoeg te genieten, dankzij een parcours door de schilderachtige Dordogne.
In de Tour de France 2026 is de zevende etappe na het klimwerk van gisteren een vlakke rit. Op de 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux komen de renners nauwelijks hoogteverschil tegen, waardoor een massasprint in de wijnstad in het verschiet ligt.
In de Tour de France 2026 duikt het peloton de Pyreneeën in voor een zware bergrit van 186 kilometer. Onderweg onder meer de Apsin en de Tourmalet. Op die laatste berg zien de renners het beeld van wieler- en oorlogsheld Octave Lapize.
Sterren
De avondetappe wordt dit jaar niet meer vanuit Frankrijk gemaakt, maar op locatie in eigen land. Die kostenbesparende verandering schiet niet alleen menig kijker in het verkeerde keelgat, ook oud-presentator Mart Smeets uit zijn zorgen.
In de Tour de France 2026 zijn de sprinters aan de beurt in Pau. Na de start in Lannemezan volgen 158 grotendeels vlakke kilometers naar Pau. Twee jaar geleden was Jasper Philipsen de snelste in deze stad aan de voet van de Pyreneeën.
Goed nieuws voor wielerfans: NOS zendt vanavond een extra uitzending van De Avondetappe uit. Het programma zal tussen de twee WK-wedstrijden in te zien zijn.
Tijdens de vierde etappe van de Tour de France leggen de renners 182 kilometer af tussen Carcassonne en Foix. Onderweg is het nergens vlak. De twee zwaarste beklimmingen zitten in het laatste deel van de rit, daarna volgt een afdaling naar de oude vestingplaats Foix.
Het Tour de France-peloton duikt nu al de Pyreneeën in, al is de rit van Granollers naar Les Angles niet heel moeilijk. Onderweg wacht wel de eerste echt zware hindernis van deze Tour: de Col de Toses van de eerste categorie.
De tweede etappe van de Tour de France (m) leidt van Tarragona naar Barcelona. Na een vlak begin zijn de slotkilometers zwaar. De renners rijden twee rondes door de Catalaanse hoofdstad en moeten driemaal over de steile Montjuïc heen.
Na zijn wielerpensioen had Tom Dumoulin even een afkeer van de sport. Inmiddels is de liefde terug en is hij NOS-analist tijdens de Tour de France. "Soms heb ik kritiek, veel vaker bewondering."
Dione de Graaff en haar gasten verhuizen met De Avondetappe naar het Hilversumse Mediapark en daarnaast krijgt hun wielerprogramma vanwege het voetbal uit Amerika de komende weken ook een vaste plek op de vooravond van NPO 1.
De Tour de France gaat van start met een ruim 19 kilometer lange ploegentijdrit door Barcelona, waarbij de renners onderweg een beklimming van de steile Montjuïc trotseren en klimmend naar de finish bij het Olympisch Stadion rijden.