TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Baijens (45) kondigt de nog naamloze NTR-documentaire aan in een interview met het Parool.
Het water komt kon begin dit jaar naast positieve kritieken ook op torenhoge kijkcijfers rekenen, tot grote verrassing van Baijens zelf: "Er bleek enorme belangstelling voor ons collectieve verleden. Mede daarom krijgt de serie nu een vervolg."
Het grote verschil tussen de watersnoodramp en de problemen in Groningen is tijd: "De Watersnood was een acute ramp, maar Groningen heeft te maken met een ramp in slow motion. De gaswinning uiteraard, maar de aardbevingen zijn zeker niet het enige dat die provincie is overkomen. Het Westen heeft altijd geprofiteerd van die regio, maar daarvoor nauwelijks waardering teruggegeven. Groningen bleef toch maar een achtergesteld gebied. Heel herkenbaar als Zeeuws-Vlaming. Wij waren altijd die andere uithoek."
Baijens wil een zo volledig mogelijk beeld schetsen van de verhouding tussen Groningen en de rest van Nederland: "In de nieuwe reeks gaan we dus verder terug in de geschiedenis dan de gaswinning. De opnames lopen inmiddels. Ik ben er veel geweest en ga er in het najaar zelfs een tijdje wonen."
In januari komt de serie op de buis.
Johan Derksen shockeert Gerard Joling met pikante ontboezeming in VI
09:19B&B vol liefde-ster Petra kondigt huwelijk aan met nieuwe grote liefde Chantal
09:03Buffy-acteur Nicholas Brendon op 54-jarige leeftijd overleden
08:46Tina Nijkamp onthult salaris Wilfred Genee bij Vandaag inside
20:21Kerststress en familiechaos: Één Grote Familie krijgt eigen kerstfilm op Videoland