TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Baijens (45) kondigt de nog naamloze NTR-documentaire aan in een interview met het Parool.
Het water komt kon begin dit jaar naast positieve kritieken ook op torenhoge kijkcijfers rekenen, tot grote verrassing van Baijens zelf: "Er bleek enorme belangstelling voor ons collectieve verleden. Mede daarom krijgt de serie nu een vervolg."
Het grote verschil tussen de watersnoodramp en de problemen in Groningen is tijd: "De Watersnood was een acute ramp, maar Groningen heeft te maken met een ramp in slow motion. De gaswinning uiteraard, maar de aardbevingen zijn zeker niet het enige dat die provincie is overkomen. Het Westen heeft altijd geprofiteerd van die regio, maar daarvoor nauwelijks waardering teruggegeven. Groningen bleef toch maar een achtergesteld gebied. Heel herkenbaar als Zeeuws-Vlaming. Wij waren altijd die andere uithoek."
Baijens wil een zo volledig mogelijk beeld schetsen van de verhouding tussen Groningen en de rest van Nederland: "In de nieuwe reeks gaan we dus verder terug in de geschiedenis dan de gaswinning. De opnames lopen inmiddels. Ik ben er veel geweest en ga er in het najaar zelfs een tijdje wonen."
In januari komt de serie op de buis.
Partnerbijdrage
Dit voetbalweekend draait om meer dan alleen de Premier League. Millwall en West Ham United treffen elkaar na jaren weer in een beladen derby, terwijl in Frankrijk Marseille en PSG tegenover elkaar staan in Le Classique. Beide wedstrijden zijn te zien op Viaplay.
Actrice Ortál Vriend bevallen van eerste kindje
16:19Huwelijk van actrice Sanne Vogel heeft een speciale tv-reünie
14:38Paul uit B&B Vol Liefde bezorgt ernstig zieke Esther een mooie week in Spanje
14:09Eline luistert naar B&B Vol Liefde-kijkers en bezoekt een arts
13:31Oos Kesbeke komt tot een pijnlijke conclusie: 'Zo mank als een kraai'