TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Huurmoordenaar Chev Chelios (Jason Statham) werkt voor een misdaadsyndicaat aan de westkust van Amerika. Hij is van plan binnenkort te stoppen met zijn werk.
Zover komt het niet. Op een dag wordt Chev verdwaasd wakker en ziet hij een dvd klaarliggen. Op de schijf staat een filmpje waarin een concurrent hem vertelt dat Chev is vergiftigd. Als zijn hartslag te laag wordt, wordt het gif actief en zal Chev sterven.
Er is een tegengif, maar dat moet hij eerst in handen zien te krijgen. Onderweg naar zijn redding moet Chev ervoor zorgen dat zijn hartslag continu hoog blijft. Hij raast als een dolle door Los Angeles en haalt de wildste toeren uit om zijn hartritme hoog te houden. Van knokpartijen tot een vrijpartij met zijn vriendin tussen de geparkeerde auto’s op straat, niets is te gek in Crank.
Jason Statham twijfelde of hij de hoofdrol in Crank wel zou kunnen spelen. Toen hij het script las, viel hem op dat Chev behoorlijk grappig is. Omdat hij zichzelf niet bepaald een komiek vond, achtte hij zich niet geschikt voor de rol. Regisseurs Mark Neveldine en Brian Taylor haalden hem uiteindelijk toch over.
Hoe ze dat deden? Ze vertelden Statham dat hij de rol gewoon serieus moest spelen, de dialogen zouden het dan vanzelf grappig maken. Dat bleek een goede keus: Crank deed het prima in de bioscopen. In 2009 verscheen vervolg Crank: High Voltage.
Partnerbijdrage
Robert ten Brink kondigt terugkeer studioshows All You Need Is Love aan
09:25Schattig: Kinderen Daan Schuurmans kijken er naar uit hun vader te zien in Gooische Vrouwen
09:16Robert ten Brink keert met nieuw seizoen All You Need Is Love terug in de studio
09:00De TV van gisteren: kijkers getuige van 'schokkend' moment voor Oos Kesbeke in Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: Claudia de Breij: Wat als, MasterChef Australië, The Marksman