TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Virginia, 1961. Drie Afro-Amerikaanse vrouwen staan met autopech langs de kant van de weg. Er komt een politiewagen aanrijden. Uit die wagen stapt een witte agent.
De sfeer in de openingsscène van Hidden Figures is gespannen. Tot de agent ontdekt dat Dorothy (Octavia Spencer), Katherine (Taraji P. Henson) en Mary (Janelle Monáe) voor NASA werken.
Dan is hij ineens behulpzaam. De dames krijgen zelfs een politie-escorte, zodat ze niet te laat op hun werk komen.
Regisseur Theodore Melfi vertelt het verhaal van deze drie vrouwen, die ondanks tegenwerking van alle kanten een belangrijke bijdrage leverden aan het Amerikaanse ruimtevaartprogramma.
Hij doet dit in een film die serieus en lichtvoetig tegelijk is en die de absurditeit van de segregatie treffend in beeld brengt. Zo moet Katherine bij NASA een kilometer lopen om naar een ‘zwart’ toilet te kunnen.
In Hidden Figures speelt Taraji P. Henson de briljante NASA-medewerker Katherine Johnson. Om zich voor te bereiden op die rol, ontmoette ze de toen 98-jarige Johnson.
Ondanks haar leeftijd was ze nog net zo fris en scherp als altijd. Johnson vertelden Henson dat ze op haar veertiende eindexamen deed en dat ze vier jaar later afstudeerde aan de universiteit.
Johnson was uiteindelijk heel tevreden over hoe Henson haar speelt in Hidden Figures. Ze vroeg zich wel af waarom iemand een film over haar leven zou willen maken.
Partnerbijdrage
Prime Video onthult eerste beelden van Good Luck Guys S4 en die beloven weinig goeds
13:11Zo kijk je donderdag live naar FC Sion - Ajax
13:02Jan Versteegh richt zich tot De Bondgenoten-fan Mart Hoogkamer
11:53Video: Carlo Boszhard over MAFS-pauze: ‘Goed dat we even een jaartje wachten’
11:48De 5 beste programma's om deze week te streamen