TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) is een ware meester op het gebied van 'extraction'. Samen met zijn team dringt hij via dromen de gedachten van mensen binnen om hun ideeën en geheimen te stelen.
Nu krijgen Cobb en zijn team een opdracht van een andere aard. Ze moeten juist een idee in iemands gedachten planten.
Dat planten van ideeën – inception dus in plaats van extraction – is niet bepaald een abc'tje. Als Cobb het voor elkaar krijgt, zou hij de eerste zijn die het lukt.
Hij is de beste in zijn vak, dus als er iemand is die het kan, is het Cobb wel. Zeker omdat zijn team bulkt van het talent en de ervaring.
Maar hoe goed ze alles ook plannen en hoe groot hun expertise ook is, niets kan het team voorbereiden op de gevaarlijke vijand die elke stap die ze nemen lijkt te kunnen voorspellen. Een vijand die alleen Cobb had kunnen zien aankomen.
Alle droomwerelden in Inception zien er prachtig uit en in die werelden gebeuren dingen die ook echt alleen in dromen kunnen gebeuren.
Een doorsnee-filmregisseur zou ervoor kiezen om al die droomwerelden in de computer te maken en de acteurs voor groene schermen te laten acteren. Nolan niet.
Bijna alle special effects die ije n Inception ziet zijn zogenaamde practical effects: met de hand gemaakte special effects waar geen computers aan te pas komen.
Nikkie de Jager scoort nieuwe tv-klus: 'Ik heb Carlo Boszhards baan gestolen'
09:59Malou Petter stapt definitief over naar AVROTROS: 'Ongelofelijk blij'
09:38Maxime Meiland eerlijk: mist ze Chateau Meiland nu al?
09:16Terugkijken: Gerard Joling maakt Belgische zangeres met de grond gelijk in De Oranjewinter
09:14GTST-fans overladen Noa Zwan met complimenten: ‘Ik heb zitten huilen’