TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bij ‘het schip van de woestijn’ denk je al snel aan een kameel, maar archeoloog Dirk Pitt (Matthew McConaughey) en zijn maat Al (Steve Zahn) weten beter. Zij gaan in de Sahara op zoek naar een Amerikaans oorlogsschip.
Dat schip zou anderhalve eeuw geleden de Niger opgevaren zijn. Daar is het gestrand en ligt het nu, begraven onder een zandduin, te wachten tot iemand alle schatten van boord komt halen.
Daar hebben Dirk en Al in Sahara wel oren naar. Omdat ze toch in de buurt zijn, nemen ze het ook nog even op tegen een Afrikaanse krijgsheer en een corrupte Europese grootindustrieel.
Tussen de bedrijven door heeft het duo ook nog tijd om te proberen de wereld te behoeden voor een milieuramp.
Tijdens al die heldendaden komt Dirk VN-arts Eva Rojas (Penélope Cruz) tegen. Ze redden haar uit de brand en Eva sluit zich bij Dirk en Al aan.
Een tikje onwaarschijnlijk allemaal, maar Sahara verkeert wat dat betreft in goed gezelschap: de gemiddelde Bond- of Indiana Jones-film moet het ook niet hebben van geloofwaardigheid en realisme.
De film is gebaseerd op een boek van Clive Cussler. Hij was zo ontevreden over de verfilming dat hij de filmmakers voor de rechter sleepte.
Denise reageert op pijnlijk fragment met Monique in De Hanslers: 'Ik bleef rustig, maar...'
19:59Nieuw seizoen Ranking the Stars gaat op deze datum van start
15:08Ook deze vier bekende gezichten zijn betrokken bij Videoland Original Vals Spel
14:48Vandaag Inside komt volgend jaar mogelijk drie weken vanuit Curaçao
14:26Met het Mes op Tafel staat op deze wijze stil bij het overlijden van Joost Prinsen (83)