TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Net als bij The Shawshank Redemption gebruikt regisseur Frank Darabont bij zijn tweede film een boek van Stephen King als basis.
Beide zijn gevangenisverhalen, met in The Green Mile als extra element het bovennatuurlijke. Darabont neemt uitgebreid de tijd om de personages te introduceren. In het bejaardenhuis vertelt Paul Edgecomb (Tom Hanks) over 1935, toen hij hoofdcipier was in een gevangenis voor terdoodveroordeelden. Paul leidt zijn afdeling met geduld en respect voor de gevangenen. Bijna te idyllisch voor mensen die vastzitten voor de gruwelijkste daden.
Met de komst van een nieuwe gevangene verandert de sfeer. De reusachtige zwarte John Coffey (Michael Clarke Duncan) is zachtaardig en bang in het donker. Edgecomb gelooft niet dat hij twee meisjes heeft verkracht en vermoord. De chemie tussen Hanks en Duncan maakt deze film tot een aangrijpend en meeslepend drama.
Tom Hanks had wat goed te maken bij regisseur Frank Darabont. Daarom speelt hij de hoofdrol in The Green Mile. Dat zou hij in Shawshank eigenlijk ook al doen. Uiteindelijk moest hij toch bedanken voor de rol: Hanks had het te druk met de opnamen van Forrest Gump. Op de set liet Hanks zich van zijn beste kant zien. Elke vrijdagavond trakteerde hij de hele crew op een etentje.
Voor Engeland begint vandaag het echte werk op het WK voetbal. In de zestiende finales wacht Congo, dat niets liever doet dan een van de favorieten vroegtijdig naar huis sturen.
GTST-ster Everon Jackson Hooi (44) wacht enorme uitdaging: 'Conditie knap waardeloos'
14:02Op deze manier is VI concurrenten Renze en Pauw & De Wit te slim af
10:23Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Make Up Your Mind begint
09:40Dit is wanneer het tweede seizoen van Bestemming X te zien is
08:32Tamara Elbaz en Maria Tailor keren terug in The Real Housewives of Amsterdam