TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Net als bij The Shawshank Redemption gebruikt regisseur Frank Darabont bij zijn tweede film een boek van Stephen King als basis.
Beide zijn gevangenisverhalen, met in The Green Mile als extra element het bovennatuurlijke. Darabont neemt uitgebreid de tijd om de personages te introduceren. In het bejaardenhuis vertelt Paul Edgecomb (Tom Hanks) over 1935, toen hij hoofdcipier was in een gevangenis voor terdoodveroordeelden. Paul leidt zijn afdeling met geduld en respect voor de gevangenen. Bijna te idyllisch voor mensen die vastzitten voor de gruwelijkste daden.
Met de komst van een nieuwe gevangene verandert de sfeer. De reusachtige zwarte John Coffey (Michael Clarke Duncan) is zachtaardig en bang in het donker. Edgecomb gelooft niet dat hij twee meisjes heeft verkracht en vermoord. De chemie tussen Hanks en Duncan maakt deze film tot een aangrijpend en meeslepend drama.
Tom Hanks had wat goed te maken bij regisseur Frank Darabont. Daarom speelt hij de hoofdrol in The Green Mile. Dat zou hij in Shawshank eigenlijk ook al doen. Uiteindelijk moest hij toch bedanken voor de rol: Hanks had het te druk met de opnamen van Forrest Gump. Op de set liet Hanks zich van zijn beste kant zien. Elke vrijdagavond trakteerde hij de hele crew op een etentje.
Op deze dertiende dag van onze adventskalender brengen we je zeker geen ongeluk, want we mogen in samenwerking met Kesbeke een rijkgevuld cadeaupakket weggeven.
Nieuwe twist in B&B Vol Liefde: duodaten maakt zijn debuut in het komende seizoen
20:08Dit zijn de afvallers van de vijfde aflevering van The Masked Singer 2025
16:35Inge Ipenburg over het plotselinge vertrek van Ingmar Schrama uit GTST: 'Het heeft me lang beziggehouden'
15:45Deze programma's en films kijk je op tweede kerstdag 2025
15:25Deze programma's en films kijk je op eerste kerstdag 2025