TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het begint allemaal zo klein in: op zijn balkonnetje in Beiroet geeft de Libanese christen Toni (Adel Karam) zijn plantjes water. Omdat de afvoer niet goed is, krijgt bouwopzichter Yasser (Kamel el Basha), een Palestijnse vluchteling, dat water op zijn hoofd. Wat begint met een kleine woordenwisseling en Toni’s eis om excuses loopt uit op een rechtszaak die het hele land bezighoudt.
Er staat namelijk veel meer op het spel dan alleen die excuses: het gaat om de positie die christenen en Palestijnen in de Libanese samenleving innemen, om de gevoeligheden die daarmee gepaard gaan. In The Insult zien we hoe de uitspraak van de rechter ervoor zorgt dat er rellen uitbreken.
Door zijn uitgangspunt klein te houden laat regisseur Ziad Doueiri zien hoe ingewikkeld die materie is. Dat iedereen de waarheid en het recht aan zijn zijde kan hebben en er tegelijkertijd ongelooflijk naast kan zitten. Hij maakt zo de woede en de onmacht voelbaar zonder dat hij de nuance uit het oog verliest.
The Insult is losjes gebaseerd op de Libanese Burgeroorlog die plaatsvond tussen 1975 en 1990. Doueri sleepte namens Libanon een Oscarnominatie binnen voor bese niet-Engelstalige film. Dat was overigens een primeur voor het land.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
10:00Hélène Hendriks blikt vooruit op De Staatsloterij Show: 'Dit is levensgroot apenkooien'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen