TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nathan Algren (Tom Cruise) vecht met succes in de Amerikaanse Burgeroorlog, maar komt daar wel getraumatiseerd en met een drankprobleem uit.
Zo komt hij in Japan terecht. Iemand heeft hem ingehuurd om de legers van de keizer te moderniseren.
Dat niet alleen: die legers zijn in The Last Samurai verwikkeld in een strijd met opstandige samoerai. Nathan vecht – met frisse tegenzin – mee.
Dat gaat niet helemaal goed, de strijders van samoeraileider Katsumoto (Ken Watanabe) nemen hem gevangen. Na een tijdje blijkt dat Nathan misschien wel beter bij de op tradities gestelde samoerai past dan bij het Japanse leger dat zo nodig wil moderniseren.
Tussen de mooi gefilmde, soms vrij heftige, actiescènes door neemt regisseur Edward Zwick aangenaam veel tijd om zijn personages beter te leren kennen.
Hoofdrolspeler Tom Cruise was bijna twee jaar bezig om zich voor te bereiden op zijn rol in The Last Samurai. In die tijd leerde hij zwaardvechten en nam hij Japanse les.
Toch ging het op de set nog bijna mis, al lag dat niet aan Cruise zelf. In een zwaardgevecht met tegenspeler Hiroyuki Sanada weigerde het mechanische paard waar de Amerikaanse acteur op zat dienst.
Het apparaat had moeten bukken toen Sanada zijn zwaard richting Cruise zwaaide, maar dat gebeurde niet. Gelukkig kon Sanada zijn wapen vlak voor hij zijn tegenspeler raakte stilhouden.
De TV van gisteren: Wisselende reacties op geweldig goed bekeken oudejaarsconference
06:47Vanavond op TV: Ik vertrek XL, Miljoenenjacht, The Hangover
06:00Zo mis je geen moment van het nieuwe spelprogramma Watch Your Back
06:00Drama-alert: House of Villains is nu te streamen bij Videoland
01:05Komende week in GTST: Verbale vuurspuwerij en de kwistige klikspanen