TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nathan Algren (Tom Cruise) vecht met succes in de Amerikaanse Burgeroorlog, maar komt daar wel getraumatiseerd en met een drankprobleem uit.
Zo komt hij in Japan terecht. Iemand heeft hem ingehuurd om de legers van de keizer te moderniseren.
Dat niet alleen: die legers zijn in The Last Samurai verwikkeld in een strijd met opstandige samoerai. Nathan vecht – met frisse tegenzin – mee.
Dat gaat niet helemaal goed, de strijders van samoeraileider Katsumoto (Ken Watanabe) nemen hem gevangen. Na een tijdje blijkt dat Nathan misschien wel beter bij de op tradities gestelde samoerai past dan bij het Japanse leger dat zo nodig wil moderniseren.
Tussen de mooi gefilmde, soms vrij heftige, actiescènes door neemt regisseur Edward Zwick aangenaam veel tijd om zijn personages beter te leren kennen.
Hoofdrolspeler Tom Cruise was bijna twee jaar bezig om zich voor te bereiden op zijn rol in The Last Samurai. In die tijd leerde hij zwaardvechten en nam hij Japanse les.
Toch ging het op de set nog bijna mis, al lag dat niet aan Cruise zelf. In een zwaardgevecht met tegenspeler Hiroyuki Sanada weigerde het mechanische paard waar de Amerikaanse acteur op zat dienst.
Het apparaat had moeten bukken toen Sanada zijn zwaard richting Cruise zwaaide, maar dat gebeurde niet. Gelukkig kon Sanada zijn wapen vlak voor hij zijn tegenspeler raakte stilhouden.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Wat zuur! Joep Wennemars krijgt geen ruimte en botst op tegenstander (video)
19:11Zien: eerste beelden van de cast van The Passion 2026
16:38Leuk om te zien: Arjen Lubach verrast bakfanaat Danique met bezoek van Robèrt van Beckhoven
16:17De Slimste Mens 2026: dit zijn de vragenstellers in de Open Deur-ronde
14:33Bridget Maasland in shock na beelden Ferry Doedens: 'Voel me ramptoerist'