TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Famke Janssen was in GoldenEye de eerste Nederlandse Bondgirl, maar ze was niet de eerste Nederlander in een Bondfilm. Die eer was aan Jeroen Krabbé.
In The Living Daylights speelt Krabbé de Russische generaal Georgi Koskov. Hij geeft aan dat hij wil overlopen naar het Westen. De Britse geheime dienst geeft James Bond (Timothy Dalton, hier voor het eerste te zien als 007) opdracht te zorgen dat Koskov niets overkomt. Dat valt nog niet mee.
De Russische cellist Kara Milovy (Maryam d'Abo) probeert hem te vermoorden. Als Koskov vervolgens ontvoerd wordt, gaat Bond op onderzoek uit. Waarom zou Kara een bondgenoot willen doden?
Voor Timothy Dalton maakt in The Living Daylights zijn debuut als James Bond. Het had niet veel gescheeld of Dalton had al eerder de rol van 007 gespeeld. Hij was eind jaren 60 al in beeld als opvolger van Sean Connery. Omdat hij zichzelf toen te jong vond, wees hij in 1969 de hoofdrol in On Her Majesty's Secret Service af.
Ook ten tijde van Diamonds Are Forever (1971) vond Dalton zichzelf nog te jong om 007 te spelen. In de jaren 80 wees hij de rol nog drie keer af: in For Your Eyes Only, Octopussy en A View to a Kill speelt Roger Moore de hoofdrol. Maar Bondproducent Albert R. Broccoli bleef volhouden. Met succes dus.
Mocht je na de vele realityshows die ons land inmiddels rijk is nog steeds geen genoeg kunnen krijgen van dit genre dan hebben wij de perfecte kijktip voor je.
Anna Drijver scoort hoofdrol in de spin-off van Onopgelost
13:29De deelnemers van de nieuwe spelshow Wolven zijn bekend
13:12De Bondgenoten: 'Anouk is zo'n ongekende trut'
10:23Dit is het uitzendschema van Muziekfeest op het Plein 2026
09:56Deze programma's vervangen het WK Voetbal 2026 na de finale op NPO 1