TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Eind mei 2010 gaat de 21-jarige Tonio van der Heijden stappen in Club Trouw in Amsterdam. Wanneer hij ’s nachts naar huis fietst, wordt hij geschept door een auto.
Tonio overlijdt nog dezelfde dag in het ziekenhuis. Zijn dood zet het leven van zijn ouders, schrijver A.F.Th. van der Heijden en zijn vrouw Mirjam Rotenstreich, in één klap stil.
Over hun rouwproces schreef Van der Heiden de ‘requiemroman’ Tonio. Het boek verscheen een jaar na Tonio’s dood.
Vijf jaar later tekende Paula van der Oest voor de verfilming. Zij maakt – mede dankzij ijzersterke hoofdrollen van Pierre Bokma en Rifka Lodeizen – de allesverterende pijn van Adri en Mirjam voelbaar zonder te verzanden in goedkope tranentrekkerij.
Dat maakt van deze film een prachtig monument voor een te vroeg gestorven jongeman en een universeel verhaal over liefde, verlies en rouw.
In Nederland deed Tonio het goed bij pers en publiek. Bijna honderdvijftigduizend mensen kochten een kaartje.
Bij de uitreiking van de Gouden Kalveren ging het minder goed: van de zeven nominaties werd alleen die voor beste montage verzilverd.
Hoofdrolspelers Rifka Lodeizen en Pierre Bokma en regisseur Paula van der Oest grepen naast een Kalf. Ook in de categorie beste film ging het mis.
Johan Derksen snapt niets van uitslag The Voice of Holland: ‘Sanne stak er met kop en schouders bovenuit’ (video)
09:29Tommie Christiaan ontmoet zijn oude drugsdealer in EO-programma Hel of Hotel
08:47Video: De Bondgenoten-Fianca over haar avontuurtjes met Casper: ‘Het was een project’
07:54Presentator Wilfred Genee is tijdelijk afwezig bij Vandaag Inside
07:40De TV van gisteren: Meer dan miljoen kijkers voor seizoensslot Kopen Zonder Kijken