TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zelfs voor ervaren klimmers zit een ongeluk in een klein hoekje. Kijk maar naar de openingsscène van Vertical Limit. En dat noodlottige ongeluk is nog niet eens de schuld van Royce Garrett (Stuart Wilson) zelf. Het zijn de onervaren klimmers boven hem die de problemen veroorzaken.
De gevolgen van dat onschuldige slippertje zijn enorm. Om zichzelf en zijn zus Annie (Robin Tunney) het leven te redden, moet Peter (Chris O'Donnell) het zekeringstouw waar vader Royce aan hangt lossnijden.
Na de traumatische dood van zijn vader is Peter gestopt met klimmen. Tegenwoordig is hij natuurfotograaf.
Annie is wel blijven klimmen. Ze is nog steeds boos op Peter dat hij het touw heeft doorgesneden.
In Vertical Limit komt Annie tijdens een beklimming van de levensgevaarlijke K2 in de problemen. Om zijn zus te redden, moet Peter al zijn oude angsten overwinnen.
Volgens ervaren klimmers klopt er geen snars van alle klimscènes in Vertical Limit. Voor wie niet al te veel weet van klimmen hoeft dat de pret niet te drukken.
Regisseur Martin Campbell (bekend van James Bondfilms GoldenEye en Casino Royale) weet namelijk wel hoe je een spannende film in elkaar draait. Zeker als hij daarvoor 75 miljoen dollar krijgt.
Ga er dus maar eens lekker voor zitten. Op het puntje van je stoel welteverstaan.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Olympische Winterspelen: Sluitingsceremonie, Het waren twee fantastische dagen, Little Miss Sunshine
17:36Marijke Groenewoud maakt het plaatje compleet met goud op de massastart
17:05Wat een held! Jorrit Bergsma pakt goud op de massastart
14:18Mariska Bauer openhartig over de band met haar vader: 'Ik vind dít zo jammer'
11:15Videoland-reeks Máxima lanceert spin-off: 'Mabel & Margarita'