TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Britse acteur Andy Serkis heeft al heel wat rollen op zijn naam staan, maar de kans is groot dat je hem niet zou herkennen als je hem op straat zou tegenkomen. Serkis is meestal onherkenbaar in beeld.
Zo speelde Andy Serkis de rol van Gollum in de The Lord of the Rings-trilogie, was hij te zien als reuzengorilla in King Kong en speelde hij kapitein Haddock in The Adventures of Tintin.
Wil je als Hollywoodregisseur iets doen met motion capture? Dan is Andy Serkis je man.
Ook voor War for the Planet of the Apes hees de acteur zich weer in een motioncapturepakje: hij speelt de hyperintelligente chimpansee Caesar.
Het is – na Rise of the Planet of the Apes en Dawn of the Planet of the Apes – de derde keer dat Serkis deze rol speelt. In dit derde deel zijn de spanningen tussen de apenbeschaving en de mens nog verder opgelopen.
Hij heeft het lang uitgesteld, maar nu ziet apenleider Caesar geen andere uitweg meer: de apen zullen oorlog moeten voeren tegen de mens.
Woody Harrelson speelt in War for the Planet of the Apes de meedogenloze kolonel die het leger van de mensen aanvoert. Zijn personage heeft er zijn persoonlijke missie van gemaakt de apen compleet uit te roeien.
In het dagelijks leven is de acteur een stuk minder bloeddorstig: Harrelson is veganist en dierenrechtenactivist.
De TV van gisteren: gillende kinderen verstoren De Oranjezomer
06:47Vanavond op TV: Radar, Huizenruilers, Dune
06:00Begin de zomer goed met een nieuw seizoen van Echte Gooische Moeders
15:16Dit is waarom Thomas van Groningen maar kort te zien is bij De Oranjezomer
09:03Krijgen De Bogaartjes een nieuw seizoen? (video)
Dune zou een ‘onverfilmbaar boek’ zijn. Toch slaagt Denis Villeneuve er behoorlijk goed in.
