TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sciencefictionfilms en -boeken vertellen altijd iets over de angsten die leven in de tijd waarin ze worden gemaakt. Een goed voorbeeld daarvan is de klassieker War of the Worlds.
In 1898 schrijft H.G. Wells een boek over een buitenaardse invasie op aarde. Veertig jaar later jaagt acteur Orson Welles heel Amerika de stuipen op het lijf met een op dat boek gebaseerd hoorspel op de radio. Luisteraars denken dat er echt aliens zijn geland die de wereld willen vernietigen.
Weer vijftien jaar later verschijnt de eerste verfilming van Wells’ boek. In The War of the Worlds uit 1953 zijn de echo’s van de Tweede Wereldoorlog en de paranoia van de Koude Oorlog terug te zien.
In 2005 waagt regisseur Steven Spielberg zich aan een moderne versie van het verhaal. In zijn film War of the Worlds kun je verwijzingen zien naar de aanslagen op 11 september 2001 en de daaropvolgende war on terror.
Spielberg laat War of the Worlds draaien om de gescheiden havenarbeider Ray Ferrier (Tom Cruise). Als zijn ex-vrouw een weekendje weggaat met haar nieuwe man moet Ray voor de kinderen zorgen.
Net als de opstandige puber Robbie (Justin Chatwin) en zijn zusje Rachel (Dakota Fanning) bij papa Ray op bezoek zijn, vallen de aliens aan. Lukt het Ray om zichzelf en zijn kinderen in veiligheid te brengen? En kunnen ze Rays ex-vrouw bereiken?
War of the Worlds is op zondag 22 maart 2026 om 20:00 uur te zien op Paramount Network.
Partnerbijdrage
The Voice Kids zoekt nu al kandidaten voor nieuw seizoen
11:42Katy Perry bij de openingsceremonie van het WK voetbal gemist? Bekijk hier alle optredens terug
11:01Winter vol liefde ster-Elsje doet boekje open over omstreden ex Gilbert: 'Hij heeft over alles gelogen'
09:54De TV van gisteren: Stars on stage best bekeken alternatief voor WK voetbal
09:31Noa Vahle heeft lak aan critici en raadt dat iedereen aan: 'Lekker negeren, joh!'