TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Van Ginneken doet deze uitspraken in de eerste aflevering van Oude tijden waarin castleden van toen en nu terugblikken op hun tijd in Meerdijk.
In het debuut van de onlinereeks brengen de makers de familie Fischer samen: Charlotte Besijn (60), Patrick Martens (45) en Aukje ploften neer op de bank om herinneringen op te halen aan hun tijd als Barbara, Morris en Charlie Fischer. In 1999 deed de soapfamilie haar intrede in de serie en dat was het begin van een roerige tijd.
In 2003 was de koek op voor Aukje. Over haar besluit te stoppen met GTST zegt ze: "Ik wilde gewoon weer normaal zijn. Alles moest besproken worden, bijvoorbeeld als je naar de kapper ging om de continuiteit van de serie te bewaren." De makers vroegen Van Ginneken nog een seizoen te blijven om Charlie een waardig einde te kunnen geven. Maar uiteindelijk wilden ze helemaal geen afscheid nemen van het personage dat een centrale rol in de reeks had gekregen.
Van Ginneken liet zich niet overhalen toch te blijven, waarna de producenten haar aanboden om mee te beslissen over haar vervanger. In Oude tijden onthult Aukje dat zij degene is die voorstelde om Lieke van Lexmond aan te wijzen als haar opvolger. Lieke zou de rol uiteindelijk negen jaar spelen.
Maar inmiddels staat Aukje best over voor een eventuele terugkeer: "Ik krijg de vraag heel vaak en het antwoord is 'absoluut!'. Voor drie maanden ofzo, dat zou ik fantastisch leuk vinden om terug te gaan. Maar, ik zou nooit meer vast willen of al die heftigheid willen spelen. Dat kind was een en al heftigheid. Maar ik zou het zo weer doen: ik heb er zoveel van geleerd, zoveel plezier gehad en zoveel tranen gelaten. Het heeft me zoveel gebracht."
De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
10:00Wat kijkt MAFS-seksuoloog Eveline Stallaart op televisie?
09:43De eerste beelden van Ex on the Beach: Double Dutch 2026 zijn verschenen
09:02Dit programma vervangt Weet Ik Veel op RTL 4
08:39LIVESTREAM: Ronald Koeman onthult welke spelers hij meeneemt naar het WK Voetbal 2026