TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Voor Georgina kwam er stiekem een droom uit.
Lees ook: Dit moet je weten over het tweede seizoen Maud & Babs
In het eerste seizoen van Maud & Babs kroop Kim van Kooten nog in de rol van Juliette, de zus van Maud (Rifka Lodeizen) en de dochter van Babs (Loes Luca). Vanwege productionele beperkingen kon ze er in dit tweede seizoen niet bij zijn. Daarom neemt Georgina Verbaan haar rol over.
Een ware eer, zo vindt de actrice, 'maar ook een beetje gek'. "Bij de auditie kwam ik binnen in een tuinpak omdat Kim van Kooten dat ook altijd aanhad. Ik was dan ook echt fan van het eerste seizoen en heb echt alle afleveringen verslonden", laat ze weten. "Ik had dan ook een knot in mijn haar. Norbert ter Hall, onze regisseur, zei echter gelijk van: 'je hoeft haar niet na te spelen. Je kan die rol je eigen maken'." En dat heeft ze dan ook gedaan.
De Nederlandse dramaserie Maud & Babs gaat over een heftig onderwerp, namelijk dementie. Dat is voor Georgina Verbaan helaas ook uit haar leven gegrepen. "Ik voel me weleens zelf zo", zegt ze nog grappend. "Maar ik heb het wel van dichtbij meegemaakt met mijn oma en tijdens corona had ik eigenlijk niets te doen. Toen heb ik vrijwilligerswerk in een verzorgingstehuis gedaan", gaat ze verder.
Het is dan ook precies het uit het leven gegrepen onderwerp dat deze serie tot een succes maakt, zo vindt ook Rifka Lodeizen. "Als zoiets in je familie gebeurt, er is niet echt een handboek voor met hoe je zoiets moet aanpakken", legt ze uit. "Je moet opnieuw dat wiel uitvinden en het gebeurt vaak dat het dan een splijtzwam wordt in gezinnen van: Wie zorgt er voor mama? Wie haalt haar op? En wie neemt de besluiten?"
Benieuwd hoe dat er op beeld uitziet? Het tweede seizoen van Maud & Babs is vanaf vrijdag 3 november wekelijks om 21:30 uur te zien bij MAX op NPO1.
Partnerbijdrage
Maak je klaar voor een bloedstollend potje verstoppertje in The House of Hide & Seek. In deze nieuwe familieshow van RTL 4, gepresenteerd door Buddy Vedder en Jamai Loman, draait alles om spanning, tactiek en slim spelen.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen
14:12Linda de Mol dankbaar voor woorden van Naomi in interview aan RTL Tonight