TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Halverwege de jaren 90 had Utrecht een probleem. De stad telde zo'n zeshonderd dakloze mensen, die zich vooral ophielden in het Centraal Station en het naastgelegen overdekte winkelcentrum Hoog Catharijne. Reizigers ergerden zich aan de daklozen, maar hadden eigenlijk geen idee wie deze mensen waren en waarom ze om geld vroegen.
Constand de Jonge en Sylvia van Woudenberg lanceerden daarom het Utrechts Straatnieuws. Andere tijden blikt terug op dit initiatief: een krant met artikelen die daklozen een gezicht gaven. "We willen de eeuwige mythe van de zwerver als Swiebertje doorbreken", zei De Jonge.
Daklozen die de krant verkochten aan voorbijgangers mochten de helft van de opbrengst houden. De daklozenkrant kreeg vervolgens in diverse steden een lokale editie.
Deze aflevering van Andere Tijden is op donderdag 15 mei 2025 om 21:00 uur te zien op NPO 2.
Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Like a Boss
11:43Jutta Leerdam staat pers alsnog te woord na kritiek: 'Ongepast en onacceptabel'
11:09Johan Derksen vol lof over Soundos El Ahmadi: 'Die Belg zat het te bagatelliseren'
10:11Andrea Bocelli zingt sterren van de hemel bij openingsceremonie Olympische Spelen
10:00Mark Tuitert heeft alle vertrouwen in de vrouwen op de Olympische Winterspelen 2026