TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Voor mensen die vlees en zuivel liever vermijden, is er een wonderproduct dat bijna alles kan vervangen: de sojaboon. De supermarkt verkoopt sojaburgers, sojamelk en sojayoghurt, maar het valt Keuringsdienst van Waarde op dat er ook veel andere producten zijn waar soja in verwerkt zit, van brood en koekjes tot chocolade.
Wie net even wat verder kijkt, ontdekt dat ook het vleesschap zonder soja een stuk leger zou zijn, want soja wordt op grote schaal als veevoer gebruikt. De redactie leest op een pakje tofu dat de gebruikte soja uit Nederland komt, maar bij de meeste andere producten is de herkomst minder duidelijk.
Bijna de helft van de soja die Nederland importeert, is afkomstig uit Brazilië, waar de hoge vraag naar de boon ten koste gaat van de savanne.
Deze aflevering van Keuringsdienst van Waarde is op donderdag 25 juni 2026 om 20:35 uur te zien op NPO 1. (HH)
Opvolger van Stefan de Walle dit jaar al te zien in Het Sinterklaasjournaal
13:58AVROTROS deelt alvast een sneak peek van duettenaflevering Beste Zangers
13:28Makers van De Bondgenoten zetten kijkers op het puntje van hun stoel: 'De hel breekt los'
10:09Jutta Leerdam in Casa di Beau over kritiek: 'Oh dat komt door haar vriend'
09:33Beau van Erven Dorens na alle commotie te gast bij Renze Klamer: 'Ik mis de desk een beetje'