TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de documentaire Water tussen Ons portretteert regisseur Faydim Ramshe haar moeder Farèn. De oud-zwemkampioene vluchtte dertig jaar geleden uit Iran en moest haar dochter achterlaten. Pas vijftien jaar later werden moeder en dochter herenigd.
Farèn bouwde een bestaan op in Nederland en helpt hier jonge gevluchte vrouwen. Dat doet ze in haar restaurant in Maastricht waar ze als chef de keuken bestiert. In het lokale zwembad waar ze hen zwemmen leert. En bij een kop koffie of kom soep als ze hen moederlijk advies en een luisterend oor biedt. Ze delen de pijn van het gemis van hun familie en thuisland.
Hoewel Faydim als maker buiten beeld blijft, gaat de film ook over de band met haar moeder. Die laatste zegt: “Loslaten is soms hetzelfde als liefhebben.”
NPO Doc: Water tussen Ons is op maandag 24 november 2025 om 23:20 uur te zien op NPO 2.
De Reünie krijgt een WK-special
07:51De TV van gisteren: Kijkers diep geraakt door eerste aflevering Over Mijn Lijk
13:00Kijkers genieten van IOS in Even Tot Hier met speciale versie van 'Voltooid Verleden Tijd' (video)
11:16Bram Moszkowicz over juridisch gevolg gevecht Gerard Joling: 'Mishandeling' (video)
10:55Bijzonder: Martijn Krabbé krijgt bloemenkunstwerken van eigen hoofd