TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Meer dan 300.000 Nederlanders zijn slechtziend of blind. Dat aantal stijgt explosief. Reden voor Tijd voor MAX om een uitzending te wijden aan ernstige oogaandoeningen.
Een van de gasten is Thea van Roosmalen, die aan beide ogen maculadegeneratie heeft. Bij deze aandoening - een van de meest voorkomende oogziektes - raakt het midden van het netvlies steeds meer beschadigd, waardoor iemand slechter gaat zien. Thea kan niet meer werken en voelt zich kwetsbaar. “De hele dag merk ik: ik kom te kort.”
In de uitzending ook het verhaal van de vijftienjarige Wikke Langbroek. Hij werd in korte tijd nagenoeg blind door de zeldzame ziekte van Leber, waarbij de oogzenuw afsterft door een fout in het DNA. “Ik kan nergens zelfstandig heen, dat is het ergste”, zegt Wikke.
Deze speciale aflevering van Tijd voor MAX is op woensdag 10 april vanaf 17:08 uur te zien bij MAX op NPO1.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur