TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Meer dan 300.000 Nederlanders zijn slechtziend of blind. Dat aantal stijgt explosief. Reden voor Tijd voor MAX om een uitzending te wijden aan ernstige oogaandoeningen.
Een van de gasten is Thea van Roosmalen, die aan beide ogen maculadegeneratie heeft. Bij deze aandoening - een van de meest voorkomende oogziektes - raakt het midden van het netvlies steeds meer beschadigd, waardoor iemand slechter gaat zien. Thea kan niet meer werken en voelt zich kwetsbaar. “De hele dag merk ik: ik kom te kort.”
In de uitzending ook het verhaal van de vijftienjarige Wikke Langbroek. Hij werd in korte tijd nagenoeg blind door de zeldzame ziekte van Leber, waarbij de oogzenuw afsterft door een fout in het DNA. “Ik kan nergens zelfstandig heen, dat is het ergste”, zegt Wikke.
Deze speciale aflevering van Tijd voor MAX is op woensdag 10 april vanaf 17:08 uur te zien bij MAX op NPO1.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Vanavond op TV: Dertigers, Signed, sealed, delivered, Robin Hood
22:08Kijkers genieten van make-over in Huizenruilers: 'Eindelijk een eigen slaapkamer'
20:57Tina Nijkamp: 'Vivienne van den Assem presenteert Nederland op Vakantie (RTL4)'
15:49Talpa trekt nu al de stekker uit nieuw programma Vijf Dagen Vast
15:25De boerderij van Judith en Bart uit Winter Vol Liefde is gered