TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Films over buitenaardse wezens draaien vaak om het kwaad dat zij zouden kunnen aanrichten. Regisseur Neill Blomkamp keert dit gegeven om: wat zouden wij die aliens aandoen?
District 9 begint als een satire op de manier waarop mensen met vreemdelingen omgaan. Blomkamp brengt dit op een documentaire-achtige wijze in beeld. Dat werkt: zelfs als de kritische noot naar de achtergrond verdwijnt en de nadruk op de actie komt te liggen, blijven de ontwikkelingen fascinerend.
De film speelt zich af in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg. Daar woont al sinds 1982 een groep buitenaardse wezens in een soort getto. Na dertig jaar nemen de onrust en criminaliteit daar flink toe. Daarom stuurt de regering de naïeve ambtenaar Wikus (Sharlto Copley) met een team de wijk in om de wezens te laten weten dat ze niet langer welkom zijn.
District 9 was een van de grootste verrassingen van filmjaar 2009. Terecht: Het verhaal zit goed in elkaar, het acteerwerk is prima en de aliens zien er overtuigend uit. Daarnaast gaat de film helemaal niet over aliens: regisseur Neill Blomkamp trekt in District 9 interessante parallellen tussen de levensomstandigheden van de buitenaardse wezens en hoe het er in Zuid-Afrika aan toe ging ten tijde van het Apartheidsregime.
Het resultaat mag er wezen. Niet voor niets scoorde de film vier Oscar-nominaties, onder meer voor beste scenario en beste film.
Daan Alferink wordt jurylid in De Slimste Mens België
10:53StukTV maakt nieuw programma voor Videoland
10:35Reünie B&B Vol Liefde: dates van Dick maken vlak voor opnames deze opvallende video
10:16Linda de Mol onthult waarom Briljante Breinen bij RTL te zien is en niet bij SBS
07:41De TV van gisteren: RTL Boulevard trekt veel kijkers met onthulling Astrid Holleeder