TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De lente begint. Alle dieren ontwaken uit hun winterslaap. Dan ontdekt een beer dat zijn voedselvoorraad is gestolen.
De dader is de gewiekste wasbeer RJ. De beer stelt een ultimatum: dat eten moet snel terug, anders zwaait er wat.
Mooi dat RJ dat niet in zijn eentje gaat oplossen. Hij wil in Over the Hedge alle andere dieren overhalen hem te helpen.
Dan ontdekken de dieren dat tijdens hun winterslaap het halve bos heeft plaatsgemaakt voor een luxe woonwijk. Een hoge heg scheidt de dieren van de mensen.
RJ ziet het meteen: aan de andere kant van die heg is van alles te halen. Luxe eten, niet meer dat gedoe met blaadjes, noten en zaden.
Maar de mensen zijn helemaal niet blij met al die dieren in hun tuin. Daarvoor zijn ze niet in de natuur gaan wonen!
Bruce Willis spreekt de stem van wasbeer RJ in. Hij is niet de enige bekende stem in Over the Hedge.
Komiek Steve Carell is de hyperactieve Hammy. Ook William Shatner, Wanda Sykes, Nick Nolte en Avril Lavigne spreken een stem in.
De makers wilden eerst Bill Murray en Harold Ramis voor RJ en schildpad Verne, uiteindelijk viel de keus op Willis en Gary Shandling.
Ewout Genemans geeft kijkje achter de schermen bij Bureau Utrecht: 'Al veel meegemaakt'
11:50Dit mag je niet missen: alle kijktips rond het Eurovisie Songfestival 2025
11:10Lijken gezocht voor nieuw seizoen Flikken Maastricht
11:05Gebeurtenis in De Verraders zorgde voor grote shock bij kandidaten
10:27Eerste beelden van Make Up Your Mind in Songfestival-sferen