TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Net als bij The Shawshank Redemption kiest regisseur Frank Darabont bij zijn tweede film een boek van Stephen King als basis.
Beide zijn gevangenisverhalen, met in The Green Mile als extra element het bovennatuurlijke. Darabont neemt uitgebreid de tijd om de karakters te introduceren.
In het bejaardentehuis vertelt Paul Edgecomb (Tom Hanks) over 1935, toen hij hoofdcipier was in een gevangenis voor terdoodveroordeelden.
Paul leidt zijn afdeling met respect en geduld voor de gevangenen. Bijna te idyllisch voor mensen die vastzitten voor de gruwelijkste daden.
Met de komst van een nieuwe gevangene verandert de sfeer. De reusachtige zwarte John Coffey (Michael Clarke Duncan) is zachtaardig en bang in het donker.
Edgecomb gelooft niet dat hij twee meisjes verkracht en vermoord kan hebben. De chemie tussen Hanks en Duncan maakt deze film tot een aangrijpend en meeslepend drama.
Na The Shawshank Redemption had Tom Hanks wat goed te maken bij regisseur Frank Darabont. Daarom speelt hij de hoofdrol in The Green Mile.
Dat zou hij in Shawshank eigenlijk ook al doen. Uiteindelijk moest hij toch bedanken voor de rol: Hanks had het te druk met de opnamen van Forrest Gump.
Op de set liet Hanks zich van zijn beste kant zien. Iedere vrijdagavond trakteerde hij de hele crew op een etentje.
Omroep MAX-Raad van toezicht wil meer weten over Eus vs. Slagter
13:28Moszkowicz over Victor Vlam: 'Ik mag het mannetje niet'
11:33The Voice of Holland en The Voice Kids in 2,5 maand volledig opgenomen
11:11'Eรฉn tegen 100 verandert van uitzenddag'
09:51Waar waren we gebleven in de serie Woeste Grond?