TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Of het nu aardappelplanten of buxusstruiken zijn: sinds 1993 moet elke plant die binnen de EU wordt verhandeld een paspoort hebben. Dit om uitbraken van plantenziektes, of verspreiding van schimmels, bacteriën en schadelijke insecten te voorkomen.
Het document bevat een hele rits aan codes die informatie geven over de botanische naam, het land van herkomst en en die het mogelijk maken de oorspronkelijke kweker te achterhalen.
De journalisten van de Keuringsdienst van Waarde zijn gefascineerd door het plantenpaspoort en gaan op onderzoek uit. Waar komen de gladiolen, geraniums en lavendelplanten uit het tuincentrum nu echt vandaan? Zoals wel vaker tijdens dit soort speurtochten, blijkt het eindresultaat van deze 'paspoortcontrole' verrassend.
Deze aflevering van Keuringsdienst van Waarde is op maandag 12 mei 2025 om 21:30 uur te zien op NPO 1.
AVROTROS kondigt startdatum nieuw seizoen van Maestro aan
10:36RTL past aflevering B&B Vol Liefde: Hoe is het nu met? niet aan na breuk Robert Jan en Suzanne
08:57Video: Els reageert op breuk Robert Jan en Suzanne (B&B Vol Liefde)
08:43De TV van gisteren: Kijkers Het Perfecte Plaatje op Reis zijn het met elkaar eens: ‘Allemaal doorgestoken kaart’
21:09De winnaar en grote afwezige van finale Het Perfecte Plaatje Op Reis 2025