TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Op de twee avonden voorafgaand aan de Indiëherdenking presenteert geschiedenisprogramma Andere Tijden het tweeluik Recht op Tranen. Hierin vertellen kinderen en kleinkinderen uit Molukse gezinnen over de hartverscheurende ervaringen van hun voorouders tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Joost en Tamar Tanasale gaan op zoek naar het oorlogsverleden van hun opa, die een geschreven verslag achterliet. In 1945 werd de telegrafist tijdens een brute vergeldingsactie van de Japanse bezetter aangezien voor spion van de geallieerden.
Dylan en Josephine proberen hun beeld van de lieve oma Coosje te rijmen met een foto uit de oorlog. Hierop staat Coosje met een wapen tussen een groep verzetsstrijders. Vanuit de jungle vocht ze aan Nederlandse zijde tegen de Japanners.
Recht op Tranen is op dinsdag 13 augustus 2024 om 20:35 uur te zien op NPO 2.
Droom komt uit voor GTST-actrice Barbara Sloesen: 'Ik ben zwanger'
14:02Lale Gül weg bij SBS6: 'Naar RTL Tonight'
13:26Eva Jinek komt met nieuwe rubriek in talkshow
12:27Wanneer is WNL op Zondag weer terug op tv?
12:03De Oranjezondag is vanaf deze datum weer terug op tv